Zdravý trávící systém

digestive

Trávící soustava je pro náš organismus naprosto nepostradatelná, velmi složitý systém orgánů a tkání, ovlivňující obrovskou měrou náš každodenní život. Většina onemocnění trávicího traktu se projevuje zažívacími obtížemi (nadýmání, nechutenství, častý odchod plynů, zácpa, průjem), ale může též docházet ke krvácení, především u zánětů a nádorových onemocnění. Existuje mnoho poruch zažívacího traktu včetně syndromu dráždivého tračníku (IBS), zánětlivého střevního onemocnění (IBD) a Crohnovy nemoci, přičemž všechny mají jeden společný znak – chronický zánět gastrointestinálního traktu.

Každá z těchto poruch zažívacího traktu je mimořádně závažná nalezení vhodné léčebné metody bývá mnohdy obtížné. Jedním z hlavních důsledků těchto chorobných stavů je narušení schopnosti organismu přijímat živiny.

.

Výsledkem nedostatečné funkce trávicího traktu může být podvýživa, anémie a neúmyslná nezdravá ztráta hmotnosti. Léky a operace jsou standardní léčbou. Bohužel tyto léky mají mohou mít závažné vedlejší účinky.

Kurkumin, hlavní složka přípravku CurcuPrim má příznivý a významný vliv na činnost trávicího ústrojí. Napomáhá zdravému procesu trávení a nemá žádné vedlejší účinky. Zlepšuje trávení tím, že podporuje činnost žaludku, činnost jater a žlučníku. Zvyšuje tvorbu a vylučování žlučových kyselin a tím napomáhá trávení stravy bohaté na tuky.

Kurkuma obecně zmírňuje poruchy trávení, plynatosti a také nadýmání. Kurkumin totiž podporuje tvorbu žluče, což vede k lepšímu trávení tuků. Působí také proti zánětům žaludku, tenkého střeva a snižuje tvorbu nepříjemných žaludečních vředů. Uvolňuje také křeče hladké svaloviny trávicího traktu, podporuje vylučování gastrinu, což je hormon, který vyvolává produkci žaludečních kyselin, a také pankreatických enzymů, díky čemuž se zase omezuje množství helikobakteru v žaludku.