Zdravotní účinky kurkuminu

Kurkumin – jedná směs, mnoho zdravotních účinků

Studie prokázaly, že kurkumin je účinný a přináší pomoc při různých zdravotních potížích. Kurkumin je hlavní účinnou látkou kurkumy, rostliny pěstované zejména v Indii a na Srí Lance. Má silné protizánětlivé účinky a je velmi účinným antioxidantem. Kurkumin působí současně na více místech v těle a má schopnost zpomalit nebo zcela zastavit náběh různých onemocnění.

Tradiční medicína a také moderní výzkum prokazují, že tato úžasná látka má schopnost zabránit vzniku různých druhů nemocí a zároveň účinně pomáhá léčit již vzniklé zdravotní obtíže. Užívání kurkuminu se zvýšenou vstřebatelností je čistě přírodním řešením, léčebný efekt je stejně velký nebo dokonce větší než u léků na předpis, ale bez jakýchkoliv potenciálně nežádoucích vedlejších účinků.

Jedním z důvodů, proč kurkumin působí tak dobře proti různým druhům nemocí je to, že má silné protizánětlivé vlastnosti. Téměř všechna chronická onemocnění – od cukrovky, přes onemocnění srdce, artritidu, až po Alzheimerovu chorobu – mají něco společného: výskyt nekontrolovaného, destruktivního zánětu. Na rozdíl od syntetických léků, které obvykle působí pouze proti jedinému typu zánětu, přírodní kurkumin snižuje zánět na několika místech v organismu současně.

Nové biologicky dostupné složení kurkuminu

Kurkumin je velice účinná a zároveň naprosto bezpečná látka, která se využívá jako ingredience v potravinách a také v lécích. Aby mohl být kurkumin užíván pro zdravotní účely, musí být jeho vstřebatelnost upravena, kurkumin musí být daleko více biodostupnější než je ve své přírodní formě. Zvýšená koncentrace kurkuminu v přípravku nemusí být zárukou jeho dobré vstřebatelnosti. Existují však výjimky.

Hlavním problémem při užívání kurkuminu ke zdravotním účelům je jeho špatná dostupnost v krvi a tkáních. Patentovaná inovativní složka Cureit, která se získává z oddenku kurkumy a obsahuje kompletní spektrum přírodních látek včetně vysokého podílu kurkuminu, tento problém s biologickou dostupností umí skvěle vyřešit. Cureit zajišťuje vysokou biologickou dostupnost kurkuminu.

Je vědecky prokázáno, že kurkumin má přínos při léčbě a prevenci u některých druhů onemocnění a zdravotních obtíží. Jeho nízká biologická dostupnost však představuje překážku pro jeho plnohodnotné využití. Biologická dostupnost kurkuminu obsaženého ve složce Cureit je více než deset krát vyšší ve srovnání s běžně dostupným kurkuminem. A to je také důvod, proč je Cureit tak účinný, proč má tak skvělé zdravotní přínosy a proč je mezi svými uživateli tak oblíben.

Antioxidant

Kurkuminoidy jsou velmi účinné při odstraňování a neutralizaci volných radikálů. Vědci se domnívají, že kurkuma má schopnost předcházet také samotnému vzniku volných radikálů. To znamená, že kurkuma velice účinně snižuje riziko výskytu onemocnění a poškozování buněk způsobené volnými radikály.

Protizánětlivý účinek

Kurkumin má silné protizánětlivé vlastnosti. Je prokázáno, že jeho účinnost je srovnatelná s některými protizánětlivými léky. Bylo zjištěno, že kurkumin ovlivňuje aktivitu a syntézu enzymů, které se podílejí na zánětu. Zánět je reakci našeho těla v boji proti cizímu útočníkům. Bez zánětu by různé druhy bakterii a virů snadný přistup do našeho těla.

Zdravá pokožka

Kurkumin má antioxidační, protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a fungicidní účinky, které mají vliv na zdraví pokožky. Kurkumin je používán k léčbě problémových stavů kůže – léčí různé typy kožních ran a regeneruje kůži. Má pozitivní vliv na kožní onemocnění jako jsou ekzémy, akné nebo lupénka. Kurkumin navrací pokožce kvalitu.

Zdravý mozek

Kurkumin vyživuje a chrání mozek mnoha způsoby. Je to silný antioxidant, který snadno překonává hematoencefalickou bariéru, aby ochránil mozkové buňky před poškozením volnými radikály. Kurkumin může zvýšit hladinu mozkového neurotrofického faktoru (BDNF) tj.proteinu, který stimuluje tvorbu nových mozkových buněk.

Nervový systém

Kurkuma pomáhá uklidnit podrážděné nervy a používá se jako účinný prostředek napomáhající uvolnit křeče. Zároveň je známa jako antiischemická látka (zabraňuje vzniku krevních sraženin). Konzumace kurkumy pomáhá regulovat proudění krve do periferních nervů, což podporuje jejich správnou funkci.

Deprese

 Kurkumin pozitivně ovlivňuje psychickou kondici a dovede účinně napomoci při stavech úzkosti, deprese či stárnutí mozku. Kurkumin zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu, klíčových neurotransmiterů spojených s depresí. Snížené hladiny serotoninu a dopaminu se často vyskytují právě při depresi, stresu a úzkosti.

Zdravé srdce a cévy

Kurkumin má velmi pozitivní účinky na kardiovaskulární zdraví a může zabránit srdečním onemocněním. Jedním z významných rizikových faktorů srdečního onemocnění je tzv. endotelová dysfunkce. Ta mimo jiné způsobuje neschopnost endotelu regulovat krevní tlak a srážlivost krve. Kurkumin funkci endotelu zlepšuje.

Zdravé klouby

Protizánětlivé vlastnosti kurkuminu mají pozitivní vliv na zdraví kloubů a kostí. Je známo, že některé typy bolesti kloubů jsou způsobeny zánětem v kloubní tkáni. Kurkumin bývá účinně používán k léčbě všech typů osteoartrózy, revmatoidní artritidy a bolesti kloubů.  Kurkumin je účinnějším prostředkem než jsou některé protizánětlivé léky.

Zdravý dýchací systém

Kurkumin hraje velice důležitou roli při uvolňování zablokovaných dýchacích cest u zánětu průdušek. Pomáhá rozšiřovat cévy, což umožňuje lepší proudění vzduchu. Obnovuje správnou činnost dýchacího ústrojí, uvolňuje svalové křeče a ulevuje při astmatickém záchvatu. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, při chřipce, nachlazení a rýmě.

Zdravý trávicí systém

Kurkumin napomáhá ochraně žaludku zvýšenou produkcí hlenu žaludeční stěny. Tento hlen působí jako ochranná vrstva, takže tkáň žaludku lépe odolává trávicím kyselinám. Kurkumin podporuje trávení, pomáhá uvolňovat žluč, zvyšuje vstřebávání látek ve střevě a podporuje střevní mikroflóru. Působí také proti plynatosti.

Zdravá játra

Kurkumin má pozitivní vliv na funkci jater a napomáhá předcházet jejich onemocnění. Chrání játra před poškozením a podporuje regeneraci jaterních buněk. Posiluje funkci enzymů, které z těla vyplavují karcinogeny, a přispívá tak k ochraně tohoto životně důležitého orgánu. Napomáhá v odbourávání cholesterolu z jater a zlepšuje zdraví žlučníku.