Zdravá pokožka

elips2a8

Kurkuma napomáhá k udržení dobrého stavu pokožky a k jejímu pěknému vzhledu. Podporuje cirkulaci a výživu povrchu těla, osvědčila se při hojení ran a popáleninách. Má pozitivní vliv na kožní onemocnění jako jsou ekzémy, akné nebo lupenka. Kurkuma napomáhá k zevní kráse, udržuje pokožku hebkou a navrací jí kvalitu. Čistí a vyživuje pleť, pomáhá ji udržovat její elasticitu a mladistvost, udržuje pokožku hydratovanou a svěží. Díky svým protizánětlivým účinkům chrání pleť před akné. Zánět způsobuje to, že pupínky akné jsou zanícené a zarudlé. Kurkuma pokožku před tímto chronickým zánětem chrání, reguluje činnost mazových žláz, zlepšuje prokrvení a podporuje tvorbu kolagenu.

Dále se kurkuma používá na nejrůznější poranění, akutní i chronická. Má mírně svíravý účinek při zevním použití přímo na ránu, je úžasná na řezná poranění, pohmožděniny a modřiny. Kurkuma pomáhá zlepšovat hojení, čistí odumřelou a poškozenou tkáň, přičemž podporuje růst nových a zdravých buněk. Kurkuma je vhodná po operaci pro podporu hojení a pro prevenci tvoření jizev.

Lidská kůže je vrstva, která tvoří ucelený povrch našeho těla. Kůže má několik funkcí jako je například udržování stálosti vnitřního prostředí, mechanická ochrana před vnějšími vlivy, tepelný izolátor a další. Lidská kůže se skládá ze tří různých vrstev, které mají různé funkce. Patří sem epidermis, dermis a podkožní tuk a vazivo.

Kůže brání celý náš organismus vůči okolí. Je to naše ochrana před fyzikálními a chemickými vlivy a jedná se o systém, který ovládá naše tepelné ztráty pomocí potních žláz a změn průtoku krve ve svém cévním řečišti.  V další řadě komunikuje se slunečními paprsky, před jejichž negativními vlivy nás chrání a na druhou stranu kůže díky světlu funguje jako továrna na vitamin D.

Největší léčebný potenciál ze všech složek kurkumy poskytují éterické oleje a kurkuminoidy. Olej má antibakteriální a protiplísňové účinky a díky svým výrazným antioxidačním vlastnostem pomáhá zpomalit stárnutí pleti. Umí odstranit skvrny a vyjasňuje pokožku, proto se používá do pleťových masek nebo při masážích.

Přípravek CurcuPrim přispívá k regeneraci kůže.